עמוד הבית עקמת - מהי?

עקמת - מהי?

עקמת הינה תופעה בה עמוד השדרה עובר דפורמציה, שינוי קל או משמעותי.
כולנו נולדים עם עמוד שדרה ישר המגיע להתפתחותו התקינה סביב גיל שלוש.
במהלך השנים, לחצים אטמוספריים וכוח הכבידה משנים את מבנה החוליות בעמוד השדרה עד לצורת ה-S העדינה המוכרת.
עקמת - סקוליוזיס הוא שינוי בגוף החוליות עצמן, המשנה את תצורת ה-S הזאת. התופעה נפוצה מאד וכמעט לכל אחד מאיתנו יש איזו דפורמציה קטנה בעמוד השדרה.
השינוי בשלד ובמבנה השרירים, יכול להתבטא בשני אופנים: עקמת "מפצה" וכמו כן, "לא מפצה" אשר מתהוות בצורה תלת מימדית במישורי הגוף האופקי והחיצי.

עקמת - סיבות וגורמים

בניגוד לדעה הרווחת, רק במקרים נדירים מדובר בתופעה מולדת או גנטית.
פעמים רבות עקמת נוצרת מבעיה התפתחותית הנובעת מבעיות בשלב הזחילה (זחילה עם נטייה לצד אחד, הבדל בין מפרקי הירך של התינוק או אפילו חוסר זחילה בכלל), בעיות ב"ארגון" הגוף בשלב גיל ההתבגרות (לא תמיד האיברים הפנימיים ורקמות החיבור "עומדים בקצב" של התפתחות השלד ומסוגלים לתמוך בו) או אפילו בעיות מטבוליות בילדות אשר פוגעות בהתפתחותו התקינה של עמוד השדרה; אולם אצל רובנו, הסיבה להתפתחות עקמת היא אורח החיים שלנו. רופא שיניים המתכופף תמיד באותו הכיוון, שחקן טניס החובט ב"יד החזקה", גננות המרימות משאות כבדים, נגנים, חקלאים ועובדי משרדים רבים היושבים כפופים באותה הצורה שעות רבות ביום... במרבית המקרים, הדפורמציה אינה בעיה עצבית ואינה כרוכה בכאב, ולכן עקמת אינה תמיד מורגשת וגורמת לנו להזניח אותה, עד שכבר ייתכן שהיא אינה ניתנת לטיפול.
גוף האדם פועל כמכונה ביולוגית אחת, אשר תפקודה תלוי בסנכרון מדויק של המבנים השונים ממנו הוא מורכב (תפקוד המערכות השונות וארגון של האיברים הפנימיים סביב עמוד השדרה). לכן, בכל טיפול המתיימר לתקן בעיה גופנית, כולל עקמת, עלינו לוודא שכלל המערכות בגוף פועלות נכון.

עקמת אינה בעיה אורתופדית בלב!

מאחר שעמוד השדרה מהווה נקודת חיבור ותיאום בין כל האיברים וחלקי הגוף השונים, בהתהוות עקמת, על שלל סוגיה, המערכת הביולוגית כולה מתפתחת לא נכון; זרימת האוויר לריאות אינה מאוזנת, נוצר לחץ בצד אחד ונשימה לאזור הכתפיים  לעיתים אף נושמים רק חצי מכמות האוויר האפשרית, העצבים נלחצים, האנרגיה יורדת, זרימת הדם והלימפה נפגעות והתפקוד הכללי שלנו נפגם. זו הסיבה שרבים מהסובלים מבעיית עקמת סובלים גם מחולשה בגפיים, יציבה לא נכונה ומחוסר יציבות, ולא רק מכאבים הנובעים מהשינוי הנקודתי בעמוד השדרה.
האימון בטיפול ובכל נושא אחר בשמונה מתייחס לגוף המטופל כמכלול ומאפשר יצירת ארגון פנימי נכון ואיזון כל חלקיו הפנימיים של הגוף עד לפתרון עקמת והבעיות הנלוות. יתרה מכך, מאחר שהסקוליוזיס פוגע כאמור בגוף החוליות ובמבנה שלהן – באמצעות מכשיר ג'ירוטוניק ניתן להחזיר את החוליות למבנה הנכון שלהן. זאת בניגוד לשיטות טיפול אחרות המטפלות נקודתית במקום הכאב ולא מייצרות שינוי מבני במרקם הביולוגי של הגוף.

תפיסת טיפול בעקמת בשמונה

בשמונה, התפיסה בטיפול עקמת היא ליצור זרימה אנרגטית אנטי גרביטציונית ישר (בצורה ספירלית) במעלה עמוד השדרה .אנו יוצרים הנעה עמוקה לשני כיוונים מנוגדים של השרירים הקטנים ביותר. משם הרצועות ישתחררו, כל האיברים הפנימיים בגוף יחזרו לתפקוד מלא, זרימת הסידן לעצמות תחודש (ראה גם אוסטואופרוזיס) ונצליח להביא לריפוי ותיקון אמיתי ועמוק של השלד.
 
סיכויי תיקון עקמת לפי גילאים (בתנאים של טיפול ותרגול נכון):
גילאי 10-20 סיכויים של 100%
גילאי 20-40 סיכויים של 50%
גילאי 40-60 סיכויים של 20%

לפרטים ומידע נוסף צרו עמנו קשר
  עמוד שדרה נורמלי ועם עקמת