עמוד הבית כל מה שרציתם לדעת על ג'ירוטוניק

כל מה שרציתם לדעת על ג'ירוטוניק

מקור השם ג'ירוטוניק: ג'ירו – עיגול בלטינית או מכונה סיבובית. טוניק – מתייחס לטונוס השרירים.
ג'ירוטוניק הינה שיטת תנועה ייחודית ומודרנית, המשמשת כיום במרכזי שיקום ופיזיותרפיה ברחבי העולם, ועושה שימוש במכשירים מיוחדים (Pully Tower, Leg Extension Unit).
מדובר בשיטת אימון הוליסטית אורגנית ובריאה מאוד לגוף.
ג'ירוטוניק מבוססת על רב ממדיות תנועתית (תנועה מעגלית ומרחבית) הממצה היטב את טווחי ומישורי התנועה של המפרקים, בניגוד לשיטות אחרות המבוססות בעיקרן על תנועה קווית.

על פי ג'וליו הורבאט ממציא שיטת ג'ירוטוניק- "MOVEMENT IS AN EXPRESTION OF LIFE" . גופינו על כל מורכבותו זקוק לתנועה כדי להתקיים באופן הטוב ביותר.
סביב עמוד השדרה ובעזרת הנשימה המניעה את גופנו מבפנים, אנחנו פותחים, מניעים ומאווררים את רקמות הגוף ומאפשרים זרימת דם טובה יותר, יציבה טובה יותר וגוף שיכול לספוג, להכיל ולתמוך באורח החיים שלנו.
ישיבה ממושכת, לחץ, חוסר פעילות וחוסר תנועה מעמיסים על הגוף שלנו מאוד, מאפשרים לכאבים להצטבר בגופנו ובמקום להניע אותו - אנחנו נסגרים עוד יותר מפחד הכאב.
 
באמצעות ג'ירוטוניק ושיטת ג'ירוקינסיס אנחנו מכבדים את הכאב ואת המטען שממנו הוא מגיע ומוצאים את הדרך להניע ולשחרר את הגוף מהכאב ומהפחד.
השיטה בנויה על קו רחב ומתאימה לכולם – ממטופלים הזקוקים לשיקום ומאד מוגבלים בתנועה ועד למטופלים בעלי יכולות תנועתיות רחבות (אתלטים, ספורטאים, רקדנים וכדומה).
 
העבודה עם ג'ירוטוניק פותחה ע"י ממציא השיטה Juliu Horvath ככלי לרקדנים עבור שיקום מפציעות. המכשיר מותאם כמו כפפה לגוף האנושי ומאפשר תנועה בחופש מלא, גיוון תנועתי ועבודה אירובית מהירה, המשפרת את זרימת מחזור הדם ומעודדת התחדשות שרירית - עצבית ובניית כוח מתפרץ. בניגוד לעבודה על מכשור בשיטות אחרות, בשיטת ג'ירוטוניק נסיר ונבטל לחלוטין את ה"חריקה" שקורית בתחילה ובסיום של כל תנועה, שהיא לחלוטין לא רצויה ומביאה במקרים רבים לפציעות.
התנועה המעגלית, הספירלית והגלית האופיינית לשיטה, מגבירה את היכולות התפקודיות של עמוד השדרה, מעלה את רמת האיזון הפנימי ומשפרת את שיווי המשקל והתנועתיות במפרקים.

הבסיס של שיטת ג'ירוטוניק

ג'ירוטוניק מבוסס על התנגדות של משקולות, אשר מחליקות על גבי גלגלות ויוצרות התנגדות קבועה תוך כדי תנועה חופשית ורב כיוונית במרחב, ומתקבלת תחושה כאילו אנחנו נמצאים ונעים בתוך מים.
התנועה מבוססת על עקרונות התנועה של ה- ®GYROKINESIS אך הפעם, ג'ירוטניק יספק לנו מעין מערכת תמיכה חיצונית מצוינת למקרים שיקומיים ומאתגרת עבודת חיזוק וכוח  ללא פיצוי מיותר (כנהוג בשיטות אחרות).
 

תוצאות תרגול ג'ירוטוניק:

1. הגוף כולו נהיה צר וארוך יותר, טווחי התנועה והגמישות משתפרים.
2. מתוך תנועות סיבוביות ויצירת חיבור לרקמות (ולמרידיאנים): הקואורדינציה עולה, משתפרת הזרימה העיצבית, חילוף החומרים משתפר, מתקבלת תחושת חיות עמוקה וחזקה ואנחנו   מרגישים מחוברים יותר אל עצמינו.
3. ג'ירוטוניק מאפשר שמירה על משקל הגוף, מאפשר זריזות, ומונע עייפות (אנטי-אייג'ינג)
4 יצירת מפרקים פתוחים, גמישים וחזקים: מפחית כאבי גב, צוואר, ברכיים, מפרקי ירך ואגן,מתאפשר טיפול עד כדי ריפוי של פריצת דיסק וסקוליוזיס.
5. שיפור היציבה והתנועה: עמוד שדרה חזק, גמיש ומשוחרר, בית חזה וכתפיים פתוחים ורחבים.
6. כשניתן לגוף את מירב האפשרויות, ניצור סטימולציה לכל המערכות ונביא לתפקוד מקסימלי לרוח,הרגש ולבריאות גופינו (מערכת הנשימה, ניקוי הרעלים ומערכת החיסון, מערכת ההזנה והעיכול, זרימת הדם והלימפה, מערכת הרביה, וחידוד החושים). "יכולת הקיבול" של גופינו תגדל, יכולותינו יגדלו וחיינו יתעשרו.
עוד על שיטת ג'ירוטוניק ועל קורסי הסמכת מורים
 
GYROTONIC® and GYROKINESIS® are registered trademarks of Gyrotonic Sales Corp and are used with their permission
  עבודה עם מכשיר ג'ירוטוניק