עמוד הבית תפיסת הריפוי הייחודיות בשמונה

תפיסת הריפוי הייחודיות בשמונה

ריפוי חדשני מתוך תנועה
 
הרפואה הקונבנציונלית בוחנת ומטפלת בסמפטום, שיטות רבות מתבוננות בסטייה מהנורמל ומנסות להשיב נקודתית את הסטייה לנורמל, אבל אף שיטה לא מתבוננת בגוף כמכונה ביולוגית שלמה ובמשמעות והסיבה לסטייה.
 
בשמונה אנו מתבוננים בהתארגנות הפנימית ובאופן בו משפיעים כל אברי וחלקי הגוף זה על זה ומתוך כך מבינים את המצב הגופני ( וגם נפשי כמובן) ואת מקור הבעיה.
לגוף קיימת תכונה של התארגנות פנימית עצמית ( אם לדוגמא, תקחו כוס עם המון אבנים קטנות בתוכה, רעד או הנעה קטנה של הכוס יצור סדר שונה בין האבנים, כל תנועה כזו תביא לארגון פנימי שונה וחדש של האבנים, וכך גם לאבני הבניין של גופינו) .בשמונה אנו למעשה רק יוצרים שינוי ( input) קטן ע"י תנועה אשר גורם להתארגנות גלובלית מחודשת ומשופרת בגוף כולו, לשיפור בסטייה או בסמפטום.
 
תכונה נוספת חשובה היא היכולת של הגוף לייצור מחדש של רקמות ( כמו לאחר שבר – הגוף בונה מחדש את העצם).
הארגון החדש המשולב בייצור של רקמות חדשות, מאפשר ריפוי כוללני, כך שלא רק הבעיה הספציפית אותה תרצו לפתור תבוא לידי פתרון אלא הגוף כולו ירגיש לפתע מלא בעוצמה, חופשי ממגבלות ובעיקר בריא!
 
האיברים והמערכות הפנימיות
לכל איבר שסביב עמוד השדרה יש תפקיד חשוב שדורש ממנו מקום לתנועה. אם אין מספיק מקום לתנועה האיבר לא יוכל לתפקד כשורה וגופינו יצא מאיזון ויפגע. ( לדוגמא – נדרש מקום לשריר הלב והתנועה הפולסית שלו, הכבד נע כ- 10 ס"מ כחלק מתפקודו! הכליות נעות כ- 600 מטר סה"כ ליום, ואפילו כל תא ותא בגופינו מתרחב ומתכווץ).
ע"י יצירת תנועה פנימית סביב עמוד השדרה ( הטורסו) ניצור חופש וסיקולציה פנימית,
באופן כזה אנו משפרים את חילוף החומרים ( מטבוליזם), זרימת הדם והלימפה עד לקצוות ונאפשר תפקוד טוב של האיברים הפנימיים האחראיים על התפקוד שלנו.
כך למעשה אנו מביאים לשיפור לא רק בשלד ובבעיות אורתופדיות  אלא גם בתפקוד הכללי של הגוף, על שלל צרכיו :
מערכת העיכול, האיזון ההורמונלי (תפקודי הבלוטות), המצב הרגשי, זכרון ושכחה, הנטייה להזדקנות , דחיסות העצם (אוסטאופורוזיס), לחץ דם, תפקוד הלב, שומן והשמנה ועוד