עמוד הבית רוצים לרדת במשקל?

רוצים לרדת במשקל?

רוצים לרדת במשקל? דיאטה מבוקרת ופעילות גופנית אינם מספיקים!
 
מי לא רוצה לרדת במשקל?
בעולם השפע שלנו, קשה מאד לעמוד מול הפיתויים ולשלם בעבורם בפעילות גופנית מאומצת. 
אנשים רבים מתוסכלים, מנסים כל מיני שיטות הרזיה, דיאטות כאלה ואחרות, פעילות גופנית אירובית מאומצת וקשה, אבל הגוף עומד בשלו. הגוף מתנגד. 
כל מי שניסה לרזות מכיר את התחושה של גוף רעב, מתעייף במהרה, חלש... משהו כאן מרגיש לא טבעי, לא הגיוני, סוג של עינוי... עד כדי כך שלעתים נכנסות האשמות נפשיות לעניין (אני אכלן כפייתי, אני חסרת כוח רצון, יש לי הפרעות אכילה...)
נכון, ישנן דיאטות מוצלחות, כאלה שבסופן ניתן להגיע למשקל הגוף הרצוי, אך כל כך קשה לשמר אותו כשהגוף רעב, כשהפעילות הגופנית תובענית ומתישה... 
הסיבה לכך היא שהגוף לא קיבל את מה שמתאים לו.
 
כדי לרדת במשקל ולהישאר רזים, להרגיש אנרגטיים, זריזים, גמישים ושבעים - צריכים לקרות כמה דברים במקביל:
 
1. הגוף צריך להיות רגוע, פתוח ומשוחרר ממחסומים
לא משנה כמה פעילות גופנית אירובית קשה נבצע; אם הגוף מרגיש תקוע במקומות מסוימים, אם הכתפיים סגורות, אם יש כאבים במקומות מסוימים - זרימת הנוזלים בגוף לא תהיה טובה וחילוף החומרים יפגע.
בשמונה אנו מתאימים אימון בסטודיו ותרגול עצמאי בבית ש"פותחים" את הגוף, משפרים ומאיצים את תפקוד מערכת העיכול ומשפרים את זרימת הדם לרגליים, כך שהגוף ירגיש חזק ואנרגטי ויהיה מוכן על הצד הטוב ביותר לפעילות האירובית.
מערך השיעור הולך מתעצם, ומשולב בו אימון כוח שמשאיר את הגוף פתוח וחזק.
 
2. עלייה בסיבולת לב-ריאה
כדי לאפשר לגוף לפתח סיבולת לב ריאה לא די לעשות עוד ועוד אימונים. הגוף ימשיך להתעייף ולא יעמוד לאורך זמן בעומס.
בשמונה אנחנו "פותחים" את בית החזה, מגמישים ומניעים אותו באופן רב מימדי. בניגוד לשיטות אחרות הרואות את בית החזה כיחידה אחת, אנו מבינים שבתוכו קיימת וצריכה להיות תנועה לכיוונים רבים, המאפשרת להשתמש בנשימה בצורה מקסימלית.
בנוסף, כאשר אין תנועתיות בבית החזה הלב נמצא תחת לחץ.
כאשר אנו פותחים ומגמישים את בית החזה מבפנים, מתפנה מקום לשרירי הלב והוא יכול להתמלא ביותר דם ולספק יותר דם וחמצן לגוף כולו.
בשמונה אנו מתאימים תרגילים פשוטים לתרגול גם בבית, כך שלאחר התרגול ניתן לנשום טוב יותר והגוף מרגיש מחוזק, אנרגטי ומוכן לפעילות בעצימות גבוהה.
בהמשך, אנו בונים תכנית אימונים אישית שמשלבת בין גמישות הגוף ופתיחתו לבין חיזוק הגוף, תוך העלאת סיבולת לב-ריאה.
כך, 
מתוך קצב תנועה גבוה יותר, עולה קצב חילוף החומרים והגוף מתנקה מחומרים מיותרים (שומנים ורעלים) בקצב מהיר!
 
3. מתיחת העור והידוקו סביב הגוף
שילוב בין פתיחה והגמשת הגוף לבין תנועה ספירלית המהווה מעין סחיטה דו כיוונית – ציור. ה"סחיטה" מותחת את העור ומחזקת את הרקמות והשרירים תחתיו, כך שהגוף הופך צר וארוך והעור מתוח ומהודק סביבו.
 
4. תזונה נכונה
אנו עובדים עם אנשי תזונה ומחברים בינו ובין מטופל בהתאמה לצרכיו ורצונותיו. כאשר מתאימים תזונה בהדרגתיות, בשילוב האלמנטים הגופניים ותוך התאמה לקצב האישי של גוף המטופל – תחושת הרעב המוכרת מתפוגגת, והגוף מתחיל להפנים שדוקא מתוך רגיעה והרפיית הגוף, (בניגוד לפעילות גופנית אובססיבית) הוא יכול להרגיש מסופק ולא רעב. וכך, דווקא מתוך הרפיה, מתוך שחרור ולא מתוך מאמץ, המשקל מתחיל לרדת והחשק לפעילות, לתנועה אמיתית, שלמה ונעימה הולך ועולה ( וכך גם היכולת לפעילות עוצמתית וקצבית יותר)
 
חשוב לזכור!
הרזייה ושמירה על משקל תקין כרוכה בשילוב אלמנטים גופניים שונים. ככל שהגוף "נפתח" והזרימה הנכונה מתקבעת בו – כך מתאפשרת ירידה נכונה ונוחה במשקל!