עמוד הבית מה מכאיב לך טיפול בכאבי גב

טיפול בכאבי גב

בעולם המודרני כאבי הגב הם התלונה הנפוצה ביותר, כמו גם הסיבה העיקרית לפנייה לטיפול רפואי ולהיעדרות מהעבודה.
הסיבות ברורות לכולנו – אנחנו פחות ופחות בתנועה, מרבים בישיבה במשרד, באוטו, בכיתה, מול הטלוויזיה... אבל מה עושים כשתנועה אחת חדה מאיימת להכריע אותנו או כשכל התכופפות מרגישה כמו עינוי? אתם מוזמנים לקרוא הכל אודות סיבות ועל טיפול בכאבי גב

סיבות וגורמי סיכון לכאבי גב

היות ואיננו הולכים כבר על ארבע, במהלך התפתחות האבולוציה נוצרו בעמוד השדרה שלנו קשתות, אשר אמורות להוות מעין בולם זעזועים לגופינו יחד עם הדיסקים הבינחולייתיים המתפקדים כספוגים.
כאשר הגוף שלנו מאוזן, גמיש וחזק, הנוזלים זורמים ומזינים את הדיסקים ואת הרקמות התומכות ביציבות השלד שלנו, כך אנו חסינים מפגיעות ומכאבים ויכולים לשאת משאות כבדים ולעמוד באתגרים שבחיינו.
כיום, כאשר רובנו מקובעים במצב ישיבה רוב היום, הגוף שלנו מתייבש ומאבד מהאלסטיות שלו, ממש כמו צירים בדלת שאינה זזה, אשר נשחקים וחורקים למגע יד.
כשמתחילים כאבי הגב, אנו חושבים שהסיבה היא תנועה לא נכונה או פתאומית, אך המקור לכאב הוא למעשה הרגלי חיינו וההשפעות שלהם לאורך זמן אשר הוציאו את הגוף מאיזון.
אלה יכולים לגרום לכאבי שרירים, לחץ על עצבים והקרנות לרגלים, בלט או פריצת דיסק .
לדוגמא שריר הפריפורמיס היושב בדיוק מעל עצב הסיאטיקה יכול לגרום לכאבים והקרנות (Piriformis Syndrome).
לעיתים, מדובר גם בבעיה מולדת במבנה עמוד השדרה, כמו למשל במקרה של עקמת. כאשר ישנן חריגות בקשתות (עקומות) של עמוד השדרה, הקשתות הופכות למוגזמות והגוף נראה כפוף יותר מהרגיל. במצב זה עלול להווצר לחץ לא מאוזן על חלקים שונים של הגב, עומס בכתפיים או על האגן והרגליים ומכאן מתחיל הכאב.
מקרים נוספים מתרחשים עם ההתבגרות של הגוף, התקשותו והתייבשותו:
דלקת פרקים, מחלת פרקים ניוונית (osteoarthritis), היצרות של המרווח שסביב חוט השדרה (spinal stenosis) במקרים מסוימים או
דלדול מסת העצם (אוסטאופורוסיס) היכול לגרום גם לשברי לחץ בחוליות עמוד השדרה.
הרפואה בוחנת ומטפלת בסימפטום, הפיזיותרפיה מתבוננת בסטייה מהנורמל ומנסה להשיב את הגוף לנורמל, אבל אף שיטה לא מתבוננת בגוף כמכונה ביולוגית אחת, בסיבה לסטייה ובמשמעותה.

לפרטים ומידע נוסף אודות טיפול בכאבי גב צרו עמנו קשר